Kryemadhi: Dy marrëveshjet me Ramën i kanë bërë gropën PD-së
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka kujtuar ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreut të PD, sot aleatët e saj se kanë bërë gabim në dy marrëveshjet e tyre historike me Edi Ramën.

“Ndryshimet Kushtetuese të 2008-ës">2008-ës u bënë për të zhdukur LSI-në edhe ngjarjet e dy viteve të fundit mund të jenë, por jo tamam ashtu. Gropën e Kushtetutës së 2008-ës">2008-ës e ka hapur Edi Rama në 2009 dhe brenda ka rënë sot Partia Demokratike e Sali Berishës. Dhe s’ka më check and balance. Ne na duhet sistemi. Të kemi reformë zgjedhore, Kushtetutë, kod zgjedhor, që t’i shërbejmë njerëzve”, tha ajo.
Shtuar më 24/06/2019, ora 22:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori