Kreu i KLP paralajmëron çështje të nxehta të SPAK për shtatorin
Sipas kreut të Kryetarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi, thotë se në shtator do të nisë puna në SPAK, me çështje të nxehta

Në një intervistë për DW, Brahimi tha se vendimi do të merret sapo kandidatët të kalojnë vettingun.

Brahimi: Nga shtatori apo fillimi i tetorit. Për secilin nga 15 kandidatët e SPAK, KLP do të marrë një vendim për ta emëruar sapo të kalojë vettingun. Kur kjo të ndodhë për 7 apo 8 syresh do të shpallim krijimin e SPAK dhe fillimin e funksionimit të tij.

Brahimi paraqet argumentet pse me SPAK-un në Shqipëri do të fillojë çmontimi i korrupsionit dhe lidhjeve me krimin në nivel të lartë.


Shtuar më 21/07/2019, ora 12:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori