Krahasimi / Ja forca ushtarake e Rusise dhe SHBA-ve (FOTO LAJM)

Rusia

Popullsia: 142,4 milionë banorë
Përplasja mes Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Rusisë ka shumë pak mundesi që të ndodhë pasi të dy shtetet i frikesohen njera-tjetres.

SHBA është fuqia më e madhe dhe e padiskutueshme ushtarake ne planet dhe kete e tregojne shifrat.

Ndersa pas amerikaneve vjen Rusia, e gjithashtu ka nje force super te madhe ushtarake, percjell Portali Albeu.

Dallimi mes dy ushtrive shihet edhe te buxheti, ku SHBA ka nje buxhet rreth 10 here me te madh se Rusia. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2015, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori