KQZ i përgjigjet Metës: Kështu u plotësuan vakancat e Kuvendit (FOTO LAJM)

Komisioni Qëndror Zgjedhjeve i jep informacion Presidentit Ilir Meta lidhur me procedurën e plotësimit të vakancave të deputetëve të rinj të opozitës sipas zonave zgjedhore.

Përgjigjja e KQZ-së vjen pas kërkesës së bërë nga Kreu i Shtetit pak ditë më parë, fill pas votimitKuvendrezolutës për shkarkimin e tij nga detyra.

KQZ ka dërguar nga një kopje të njehsuar me origjinalin për krijimin e vakancës dhe kërkesat e deputetëve për heqje dorë nga mandati.
Shtuar më 25/06/2019, ora 17:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori