Kosovari u arrestua në Kukës për Lamborghini-n e vjedhur, vjen përgjigja nga Interpoli
Një i ri nga Kosova është arrestuar nga policia në Kukës më 27 korrik, pasi dyshohej se automjeti tip Lamborghini rezultonte i vjedhurItali.

Ai akuzohet për trafikim të mjeteve motorike.

Megjithatë, pas dërgimit të letërporosive nga ana e autoriteteve shqiptare më 4 gusht drejt Interpol Romës dhe zyrave qendrore të Interpolit në Bazel, rezultoi se automjeti nuk ishte i vjedhur, bën me dije “News 24”.

36 vjeçari nga Kosova, Labinot Ramadani e zotëronte makinën e shtrenjtë me dokumente të rregullta. Materiali i është përcjellë Prokurorisë së Kukësit.

Policia thoshte atë ditë se super-makina “Lamborghini Gallardo” dyshohej e vjedhurItali 9 vite më parë. Kosovari që e zotëronte makinën jeton në Zvicër.
Shtuar më 13/08/2020, ora 17:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori