Koronavirusi nuk pyet, i merr jetën edhe ish-ministrit francez
Viktima të shumta janë shënuar edhe në Francë për shkak të koronavirusit.

Ditën e sotme mësohet se mes viktimave të shumta mësohet se është edhe ish-ministri Patrick Devedjiani.

Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 dhe ishte vënë nën vëzhgim të mërkurën, por nuk ia ka dalë dot të mposhtë virusin vdekjeprurës.

Devedjiani ka ndërruar jetë ditën e sotme, duke u bërë zyrtari i parë francez që humbë jetën nga koronavirusi.

Shtuar më 29/03/2020, ora 21:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori