Korça nën petk të bardhë, si është situata e rrugëve
Korça vazhdon të jetë e mbuluar në bardhësi.

Ndonëse kontraktorët janë në rrugë për pastrim dhe kriposje, reshjet vazhdojnë në disa zona të shoqëruara edhe me erë.

Qarkullimi rekomandohet me zinxhirë në Qafën e Qarrit, rrugën e Dardhes, rrugën Voskop – Voskopoje për mjetet e vogla. Udhëtarët që i zgjedhin këto destinacione për të pushuar duhet ta kenë parasysh.

Ndërkohë që rruga rurale Shtylle-Panarit vijon të mbetet e bllokuar.

Shtuar më 13/02/2021, ora 09:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori