Konfirmohen 5 emrat e shqiptarëve që u sulmuan me armë në Mynih
Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, është njoftuar zyrtarisht nga Policia gjermane se dy nga nëntë viktimat e sulmit të djeshëm në Munih janë edhe të rinjtë kosovarë Armela Segashi, Dijamant Zabërgja si dhe shqiptarja Sabinë Sulaj e cila është në identifikim e sipër.

Përfaqësuesit e Policisë gjermane, përmes komunikimit zyrtar me autoritetet e shërbimit diplomatik dhe konsullor të Republikës së Mynih, kanë njoftuar se në mesin e të plagosurve janë edhe tre shtetas tjerë, sipas tyre aktualisht me status të panjohur të shtetësisë: Mirsad Jovanivic dhe Benet Adili. Kurse, Lumnije Azemi, e datëlindjes 20 prill 1972 është shtetase e Kosovës, shkruan Telegraf.

"MPJ është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet gjermane për të siguruar më shumë informacione lidhur më shtetësinë e qytetarëve të lënduar”, thuhet në njoftim. /Albeu.com/
Shtuar më 23/07/2016, ora 19:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori