Konferenca e Berlinit, Rama gjen gjuhën e përbashkët me liderët e rajonit
Pas takimit disa orësh të zhvilluar me homologët e rajonitDubrovnik, Kryeministri Edi Rama duket se ka gjetur gjuhën e përbashkët me tre kryeministrat e tjerë për Konferencën e Berlinit.

"Per TR pas takimit te Dubrovnikut ku u unifikua pozicioni i Kro, Mz, BH e Shqiperise&Kosoves ne Konferencen e Berlinit" shkruan Rama në Twitter.

Gjatë vizitës në Dubrovnik, Rama u takua me kryeministrin kroat, malazez dhe atë të Bosnjë Hercegovinës. Konferenca e Ballkanit do të mbahet më 28 gusht. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori