Komunikonin me kode, 8 skifterët shqiptarë përfundojnë në pranga
Pëlqej
8 shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen për disa vjedhje.

Shqiptarët">Shqiptarët ishin kthyer në tmerrin e banorëve në zonën e Caserës, Benventos, Latinës, Salernos dhe Frosinones.

Të paktën 8 vjedhje, 6 prej tyre shtëpi janë të dokuemntuara se janë kryeas nga shqiptarët">shqiptarët.

Grupi përdorte komunikim të koduar, për të humbur gjurmët e policisë.

Ndërkohë sendet e vjedhura transportoheshin me furgon ose mjete të ndryshme. Aktualisht 8 shqiptarët">shqiptarët janë dërguar në qelitë e paraburgimit. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2019, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori