Komandot e Shqipërisë dhe FSK vlerësohen maksimalisht mes 160 vendeve të botës (FOTO LAJM)

Komandot e ushtrisë shqiptare si edhe pjestar të forcave speciale të FSK-së janë nderuar me medalje gjatë stërvitjes së përvitshme ushtarake në Uells të Britanisë së Madhe.

Bëhet fjalë për stërvitjen "Cambrian Patrool", e cila këtë vit zhvillohet në Uells me pjesëmarrjen e 160 grupeve ushtarake nga vende të ndryshme të botës, shkruan Albeu.com.

Gjatë stërvitjes së zgjat dy javë, ushtarakët pjesëmarres testohen në terren ekstrem patrullimi duke testuar përgatitjen e tyre.

Edhe këtë vit morën pjesë Shqipëria dhe Kosova duke u vlerësuar maksimalist për përgatitjen e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2018, ora 17:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori