Këta janë gjyqtarët që dënuan vrasësin e Fildezit në 2016
Këshilli i Lartë i Drejtësisë kryen inspektim në Gjykatën e Kavajës, duke sekuestruar dosjen e vendimit për dënimin e ish-burrit vrasës të gjyqtares Fildeze Hafizi.

Gjykata e Kavajës dënoi me tre vite burg Fadil Kasemin në vitin 2015, kur gjyqtarja denoncoi burrin për tentativë vrasje e dhunë.

Tre gjyqtarët që do të inspektohen nga KLD janë Eda Kaja, Luan Lusha dhe Markelian Koço,

Mësohet se në dosjen e vendimit do të kontrollohet ana proceduriale e dhënies së vendimit nga trupa gjykuese.

Inspektoriati i KLD ka marre vendim per te nisur verifikimin per 3 gjyqtaret e Kavajes qe e denuan Fadil Kasemin me 3 vite burg ne vitin 2016">2016. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2017, ora 13:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori