Kjo fotografi e një shkolle fanceze shkaktoi një skandal qesharak (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shkollën e arteve Emile Cohln. Shkolla ka publikuar një fotografi me të cilën synonte që të tregonte edhe multietnicitetin te studentët,shkruan albeu.com.

Por pas kësaj fotografie u zbulua një skandal qesharak. Në fotografinë e publikuar disa studentë ishin ngjyrosur me ngjyrë të zezë pvr të dhënë mesazhin se kishte studentë nga shumë kultura.

Pas zbulimit të këtij skandali shkolla franceze e qytetit të Lionit kërkoi falje dhe publikoi fotografinë origjinale./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2018, ora 11:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori