Kjo është pista ku po hetohet për ekzekutimin e avokatit në Elbasan
Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e avokatit Ravik Gurra,në qendër të Elbasanit, mbrëmjen e djeshme.

Avokat Gurra në momentin e vrasjes ka qënë i shoqëruar nga juristi i bashkisë Elbasan Arben Hoxha dhe Astrit Telhollari mik i përbashkët i tyre.

Sipas dëshnisë së tyre e gjithë ngjarja ndodhi papritur dhe në pak sekonda.

Autori dyshohet se ëshët afruar në këmbë dhe më pas ka qëlluar me pistolet me silenciator në kokë avokatin Gurra.

Më pas është larguar me shpejtësi me një makinë që e priste aty pranë, makinë e cila u djeg në daljeElbasanit.

e një makinë tjetër, që më pas u dogj në daljeElbasanit.

Policia po heton pistën e hetimit “vrasje për shkak të detyrës” për Gurrën. Gurra kishte në dorë çështjen e vëllezërve Hysa. Avokati ka qenë i njohur edhe si avokat i fisit të Çapajve dhe Emiljano Shullazit.

Avokati ka një eksperiencë 10 vjeçare në fushën e drejtësisë, gjë për të cilën ai kishte kryer edhe një specializim në Londër. Gurra po ashtu kishte edhe një zyrë avokatie në Londër, ku kishte zhvilluar aktivitetin e tij, para se të vendoste të kthehej në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2019, ora 08:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori