Kina projekton qytetin e së ardhmes (FOTO LAJM)

Ky është i ashtuquajturi "Eco-City" në Tianjin, Kinë, i cili mendohet të përfundojë në vitin 2020.
Tianjin Eco-City
I ashtuquajturi "Eco-City" në Tianjin, Kinë, mendohet të përfundojë në vitin 2020. Projektimi i këtij qyteti është bërë nga grupi "Surbana Urban Planning" dhe në të do të gjejnë vend teknologjitë më të fundit të funksion të kursimit të energjisë si ajo e erës, e diellit, riciklimi i ujit apo shkripëzimi i ujit të detit.

Sipas faqeve ndërkombëtare të internetit, ky qytet pritet të strehojë 250 000 banorë dhe është menduar të ndahet në 7 sektorë të ndryshëm. Tianjin Eco-City gjendet 150 km nga kryeqyteti kinez, Pekin, dhe 45 km nga vetë qyteti Tianjin.


Shikoni fotografitë e këtij projekti gjigand:
Shtuar më 17/01/2011, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori