E FUNDIT/ Rikthehen protestat studentore, studentët të pakënaqur me premtimet
KFOR-i fut edhe hamerat në veri
Konvoji i automjeteve të KFOR-it dhe një autokran - vinç sot rreth mesditës depërtoi nëpër pjesën veriore të Mitrovicës pranë barrikadave dhe nëpër Zveçan shpërtheu i papenguar drejt pikëkalimit kufitar me Serbinë, në Jarinjë, raportojnë mediat serbe.

Në konvojin e automjeteve të KFOR-it, sipas këtyre burimeve, përveç kamionit vinç, janë edhe dy automjete “Hamer” dhe një “pikap” që shoqëroheshin nga një automjet i Policisë së Kosovës me drita alarmi.

Më herët, në mëngjes serbët e kishin penguar këtë konvoj. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2011, ora 19:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori