Këta janë 8 "skifterat" shqiptarë që vranë biznesmenin grek
Mediat greke së fundmi kanë publikuar fotot e bandës së grabitësve shqiptarë që akuzohet për vrasjen e një biznesmeni grek.

Në këtë foto është edhe Genc Pepa i cili është i akuzuari kryesor për vrasjen e biznesmenit grek Aleksandros Stamatiadhis, në 2 prill 2018, gjatë vjedhjes së shtëpisë së tij në Kissifia.

Gjithashtu krahë 8 shqiptarëve është edhe një femër rumune e cila akuzohet për bashkpunim me ta.

Mes të arrestuarve është edhe një shqiptar me aftësi të kufizuara (ai nuk ka një dorë dhe një këmbë), por pavarësisht kësaj kishte një rol të caktuar brenda grupit.

Ai dyshohet të jetë personi që luajti rolin e shoferit për të larguar nga Greqia anëtarët e tijerë të bandës. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2019, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori