Kërkohet ndërhyrja e ushtrisë, zjarri i madh përfshin Shkodrën
Zjarret u duk sikur nuk e prekën shumë Shqipërinë,verën e këtij viti, në krahasim me vitet e tjera.

Ama rreziku akoma nuk ka mbaruar.

Kështu një vatër e madhe zjarri ka përfshirë fshatin Zues në Shkodër ku dhe rrezikohen disa banesa.

Për shkak të terrenit të vështirë shuarja e zjarrit është bërë mjaft e komplikuar.

Autoritetet lokale kanë kërkuar ndërhyrjen e ushtrisë dhe helikopterëve për neutralizimin e zjarrit. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2018, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori