Kërcënonte dhe vinte gjoba: Kapet tropojani, pjesë e bandës së "të fortëve" në Tiranë
Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e gjobëvënies.

Eshtë kapur dhe vënë në pranga pjesëtari i tretë i një grupi të strukturuar kriminal, shtrtasi V. U., 35 vjeç, lindur në Tropojë dhe banues në Tiranë.

Shtetasi V. U. ishte shpallur në kërkim për veprën penaleShtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie”.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se ky shtetas në bashkëpunim me pjesëtarë të tjerë të një grupi të strukturuar kriminal, dy prej të cilëve u arrestuan gjatë operacionit "Përsëritësit", dyshohet se është autor i disa rasteve të shtrëngimeve me anë të kanosjes për dhënie pasurie, ndodhur në periudha të ndryshme kohore në qytetin e Tiranës.

Nga ana e grupit hetimor vazhdon puna intensive për dokumentimin e plotë ligjor të këtyre ngjarjeve dhe disa ngjarjeve të tjera që dyshohen se janë kryer nga këto persona.

Materialet do i kalohen për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, për veprën penaleShtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie” e kryer në bashkëpunim.Shtuar më 24/10/2019, ora 08:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori