Kavaja e blinduar, policë nëpër tarraca
Duket se situata në KZAZ-në e Kavajës ka dalë jashtë kontrollit teksa protestuesit kanë hapur dyertë e shkollës dhe po mundohen të hyjnë në ambjentert ku dhe janë matërialet zgjedhore.

Sipas informacioneve nga vendi I ngjarjes policiët kanë rrethuar zonën, madje ata gjenden dhe mbi tarracat e pallateve.

Situata vazhdon ende të jetë e tensionuar sepse policia vazhdon ende të përdorë gazin lotsjellës si nga brenda oborrit të shkollës por dhe nga tarracat e pallatave.

Kujtojmë që në të gjitha bashkitë të cilat janë të drejtuara nga opozita kanë nddodhur të tilla ngjarje për të larguar matërialet zgjedhore.

Ndërkohë për FaxNeës një qytetar është shprhur se e gjithë kjo nuk është partiake, duke konfirmuar kështu dhunën e ushtruar nga policia.



Policia e ka rrethuar shkollën por kjo është e gjithëe në mënyrë kriminale, në nuik mund të bëjmë zgjedhje farsë,.

Policia ka përdorur dhunë ata janë të urdhëruar nga Sandër Lleshi, këlysh i mbrojtësit.

Nuk ka zgjedhje farsë, jo unë po asnjë nuk do të largohet.”-shprehet qytetar
Shtuar më 19/06/2019, ora 21:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori