Spektakolare, si u kapën 1.8 ton drogë nga Shqipëria në Turqi (VIDEO)
Polcia turke ka sekuestruar nje sasi te madhe droge ne nje operacion te finaluzuar se fundi me disda te arrestuar.

Mediat turke bejne me dije se policia ka kapur 1.8 ton drogë, pas sinjalizimeve te mapershme per lenden narkotike qe ishte nisur dhe kalonte trazint permes Shqiperise.

Nuk ka ende detaje rreth emrave dhe kombesise qe kane personat e arrestuar. Nderkohe qe mesohet se hetimet per kete trafik te organizuar kishin nisur prej se paku 6 muajsh.

Dyshohet se droga ishte e maskuar ne kamione, qe vinin nga Shqipëria.

Shtuar më 04/10/2019, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori