Kapen "shëtitësit e natës", vidhnin dhe grabisnin makina në kryeqytet
Policia e Tiranës ka goditur një grup, i cili vidhte automjete gjatë natës.

Operacioni i koduar "Shëtitësit e natës", bëri të mundur parandalimin e vjedhjeve dhe kapjen e 2 shtetasve në flagrancë.

Këta dy shtetas, konkretisht V. K., 31 vjeç dhe E. H., 32 vjeç (i dënuar më parë për vjedhje), të dy banues në Tiranë ishin në tentativë për të vjedhur automjetin në pronësi të shtetasit E. S., në rrugën “Mujo Ulqinaku”.

Në bazë të hetimeve dhe të provave materiale (pamjeve filmike dhe dëshmi) rezulton se këta shtetas janë autorë të vjedhjes së një automjeti, në muajin shtator, në rrugën “Bogdanët”.

Vijon puna për zbardhjen e vjedhjeve të tjera, të cilat dyshohet se janë kryer nga këta shtetas.

Materialet proceduriale do t’i referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja” e mbetur në tentativë, në ngarkim V. K dhe E. H.


Shtuar më 24/10/2019, ora 12:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori