Kapen 20 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë
20 klandestinë sirianë, të cilët vinin nga Greqia janw ndaluar nga policia shqiptare nw Kapshticw. Mes tw ndaluarwve mwsohet se ka gra e fwmijw tw cilwt janw dwrguar nw drejtorinw kufitare.

Kufiri i gjelbër Shqipëri-Greqi në qarkun e Korçës dhe Gjirokastrës mbeten portat kryesore të hyrjes së klandestinëve që vijnë kryesisht nga vendet në konflikt në Lindjen e Mesme.

Në ditët e fundit janë ndaluar disa grupe emigrantësh që vijnë nga Greqia në drejtim të Shqipërisë për të kaluar në vendet e Bashkimit Europian. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2019, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori