Kap shifra marramendëse, Rita Ora së shpejti ndër artistet më të paguara (FOTO LAJM)

Rita Ora ka arritur një pasuri prej 20 milionë paundësh që kur debutoi për herë të parë në skenë me hitin e saj “RIP”. Këngëtarja 29-vjeçare ka publikuar dy albume, por ka arritur të grumbullojë këtë shumë duke nënshkruar marrëveshje fitimprurëse për reklama si dhe gjithashtu nga rolet e saj në aktrim.

Vitin e kaluar, Rita bashkëpunoi me një sërë markash gjermane, duke përfshirë Escada, Thomas Sabo dhe Deichmann. Gjithashtu, Rita ka nënshkruar së fundmi dhe një kontratë me JD Sports për të zhvilluar fushatën për Krishtlindje.

Wow: Këngëtarja, 29 vjeç, ka bërë vetëm dy albume, por ka arritur të fitojë paund duke nënshkruar marrëveshje fitimprurëse për reklama, si dhe duke gdhendur një karrierë si aktore dhe gjykatëse TV

Raportohet se ajo është paguar për 750,000 £ për rolin e saj si Mia në filmin “Fifty Shades of Grey”, ndërsa më shumë se 1.5 milion £ në kohën kur ishte pjesë e jurisë në X Factor. Aktualisht, Rita po punon me ShoeDazzle, Prospero Tequila, Thomas Sabo dhe JD.
Shtuar më 17/11/2020, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori