E FUNDIT/ Aksident në Lezhë, makina përplas të riun
Kanos policët e përmbaruesit, arrestohet 38-vjeçari në Mallakastër
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin:

Një 38-vjeçar, banues në Ballsh, është arrestuar nga policia e Mallakstrës për kanosje të policisë dhe punonësve të përmbarimit.

Sipas policisë, A.O ka kanosur për shkak të detyrës punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë, tokë bujqësore.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Kanosja për shkak të detyrës" dhe "Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës"
Shtuar më 11/09/2019, ora 09:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori