Ju kujtohet cili ka qenë smartfoni i parë që doli në treg? (FOTO-LAJM)

Simon IBM është smartfoni i parë i cili doli në shitje 20 vite më parë duke paralajmëruar kështu edhe ardhjen e modeleve të reja, disa prej të cilëve ne i kemi tashmë në përdorim.

Fillimisht ai u paraqit si një prototip në vitin 1992 për të dalë në treg pas dy vjetesh. Aplikimet kryesore të këtij smartpnoni ishin një kalendar, një libër adresash, ora, një makinë llogaritëse, një Notepad dhe lojra. /albeu.com/


Shtuar më 15/08/2014, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori