Jonida Maliqi i vë flakën skenës në finalen e "Eurovision2019"
Këngëtarja Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision2019” ka përfunduar me sukses performancën e saj në finalen e madhe.

Ashtu si dhe në gjysmë-finale këngëtarja ka marrë majft brohoritje nga publiku në përfundimin e e performancës.

Jonida Maliqi këndoi e dyta pas Maltës ashtu si edhe mësuam më herët.

Bukuroshja është konsideruar si artisja me zërin më të mirë femëror në këtë edicion dhe si artistja që ka kënduar më mirë live nga gjithë të tjerët.

Pas performancës ajo i falënderoi të gjithë përzemërsisht në tre gjuhë, anglisht, shqip dhe në atë hebraike. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2019, ora 21:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori