Jo vetëm Meghan dhe Herry, vilat në Kanada një fiksim i ri për VIP-at (FOTO LAJM)

Jo vetëm Meghan dhe Herry janë fiksuar pas Kanadasë, vilat e ndërtuara buzë liqeneve po tërheqin shumë persona publik. Me pamje nga liqenet, të rrethuar nga pyje ose të zhytur në dëborë: shtëpitë luksoze në territorin e gjerë kanadez janë perfekte për ata që e duan kontaktin me natyrën, hapësirat e pafundme dhe intimitetin absolut.

Një territor i pamasë, një natyrë shpesh e paprishur, por edhe qytete super-teknologjike ku inovacioni dhe dizajni janë fjalët e shikimit: kjo dhe shumë më tepër përfaqëson Kanadanë, shtëpia e zgjedhjeve të Dukes të Sussex që kanë zgjedhur të jetojnë këtu për të garantuar privatësinë dhe si një mjedis më të përshtatshëm për jetën e tyre familjare.

Me pamje nga liqenet e qeta dhe të gjera, me ujëra të kristalta dhe reflektime aq të qarta saqë duket se mund të pasqyrohen, vilat luksoze u ofrojnë atyre që jetojnë atje mundësinë që të lënë sytë e tyre të shkojnë përtej horizontit, ndërsa pushojnë në tarraca apo të shtrirë në heshtje në sallonet e karrocave në oborr.

Marinat private lejojnë ankorimin e varkave duke të shijuar një udhëtim përgjatë lumenjve ose në trupat e ujit të shijshëm edhe në ditët më të ftohta, ndërsa brenda vilave ekziston mundësia e shijimit të një vaske të nxehtë.

Kopshtet apo rreshtat e pemëve të zjarrta që bëhen korniza të mrekullueshme janë karakteristika që çdo vile luksoze nuk mund të mos ketë këtu dhe zhytja në natyrë i jep asaj intimitetin aq të kërkuar nga yjet dhe gjithashtu nga ata që duan të largohen nga zhurma e qytetit.
Shtuar më 20/02/2021, ora 14:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori