E FUNDIT/ Zjarr te konviktet e Qytet Studentit, digjet banesa pranë tyre (VIDEO)
Jepet vendimi për administratorin e "Gega Oil"
Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë detyrim paraqitje për administratorin e Gega Oil, Paulin Gegën.

Paulin Gega u shpall në kërkim nga policia për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” , “Ndryshimi në aparatet matëse” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale” rreth dy javë më parë.

Këtë të mërkurë, mësohet se Gega është vetëdorëzuar para Gjykatës, ku sikundër u tha dhe në një reagim të mëhershëm për mediat nuk ka qenë në arrati por me pushime.
mësohet se ai është vetëdorëzuar ditën e mërkurë.

Gjatë seancës Gega u përfaqësua nga avokati Artan Hajdari, ndërsa përfaqësues i akuzës ishte prokurori Kolë Hysenaj.

Policia tha dy javë më parë se në datë 7 gusht kishte kryer kontrolle për veprimtarinë e tatimpaguesit “Gen Klaudis ShA”, në vijim të zbatimit të Planit të Masave kundër Informalitetit dhe Evazionit Fiskal në sektorët e Turizmit, Ndërtimit, Hidrokarbureve, Tregtimit të mallrave me akcizë.

Nga kontrolli tatimor, sipas bluve janë gjetur pompa, të cilat në shkelje të ligjit, funksiononin në regjim manual dhe për këtë arsye, është kryer bllokimi i tregtimit të karburantit nga ky subjekt.


Shtuar më 23/08/2019, ora 15:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori