E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
"Je ngelës e hajdut!" Deputeti i PD-së i hedh në fytyrë Ramës ligjin për Arsimin e Lartë (VIDEO)
Ditën e sotme mijëra studentë, janë mbledhur para Kuvendit për të vijuar ditën e tyre të 10 të protestës.

Ndërkohë brenda Kuvendit ka patur edhe disa momente tensioni ku deputetë të PD-së dhe LSI u kapën me kryeministrin Edi Rama për çështjen e studentëve.

Sapo Rama nisi të fliste Salianji iu drejtua kryeministrit me fjalët “Ti je ngelës”, ‘Ska më sezon për ty”, ndërsa hedh në drejtim të tij disa fletë nga ligji i Arsimit.

Për të parandaluar precipitimin e situatës, ndërhyri edhe Garda, ndërsa kryeministri kërkoi që ata të largoheshin.
Shtuar më 13/12/2018, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori