"Jam burgosur 17-vjeç", rrëfehet për herë të parë Robert Berisha (FOTO LAJM)

Këngëtari i njohur Robert Berisha 5 ngjarjet më të mëdha të jetës së tij.

I ftuar në “Prive”, mbrëmjen e djeshme, ai është rrëfyer si kurrë më parë, duke u ndalur konkretisht edhe te arrestimi në Gjermani.

Roberti tha se e ka provuar burgun që në moshën 17-vjeçare. Si instrumentist me grupin “Ilirët”, ai dhe pjesëtarët e tjerë kishin shkuar për koncert në Gjermani dhe ishin burgosur nga policia.

Më tej këngëtari ka zbuluar edhe arsyen e arrestimit. Ata kishin qëndruar tre muaj në Gjermani me një vizë dy javore. Roberti tha se i mbajtën vetëm një ditë në burg, por për shkak të ngjarjes e ka pasur të ndaluar udhëtimin në Evropë për 10 vite.
Shtuar më 20/02/2021, ora 08:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori