"Jackpoti" rekord prej 860 milion dollarë,kush e "fitoi"
Pëlqej
Një Jackpot rekord për lotarinë Mega Million është shënuar në SHBA.

Bëhet fjalë për 868 milion dollarë, çmimi i dytë më i lartë në historinë e lotarive amerikane.

Fatkeqësiht ky Jackpot është djegur pasi askush nuk kishte kombinimin 3, 45, 49, 61, 69 dhe Mega Ball 9.

Ekstracioni i ardhshëm do të jetë të premten dhe sipas disa llogaritjeve, mundësitë për të fituar janë një në 302,5 milion.

Rekordi absolut është fiksuar në janar të 2016, me jackpot prej 16 miliard dollarë në lotarinë PoWerball. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2018, ora 14:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori