Ja si i ekzekutuan serbët 8 mijë shqiptarë
Gazetarët e huaj në Ballkan kanë parë sesi ushtria dhe milicia serbe ka ushtruar dhunë, terror e deri vrasje të shqiptarëve.

Po ashtu, ata akuzojnë edhe ushtrinë malazeze se ka kryer krime ndaj shqiptarëve në veri të Shqipërisë, transmeton Zëri.

Sipas korrespondentit të Ballkanit në atë kohë, në vitin 1912, forcat serbe ekzektuan 5.000 shqiptarë në Prishtinë.

Sipas këtij gazetari, janë kryer masakra edhe në rajonet mes Shkupit dhe Kumanovës, ku janë vrarë mbi 3.000 persona te etnise shqiptare. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2014, ora 12:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori