Ja lidhjet e vëllezërve Koachi me ISIS dhe Al Kaedën
CNN ka publikuar një fotografi, që tregon në mënyrë skematike lidhjen mes vëllezërve Koachi dhe organizatave terroriste si ISIS dhe Al Kaeda.

Në skemë tregohen lidhjet e vëllezërve me kreun e ISIS.

Në të, gjithashtu shihet edhe lidhja me Amedy Coulibaly dhe të dashurën e tij.

Harta është komentuar nga CNN si “harta e terrorit”./albeu.com/

Shtuar më 15/01/2015, ora 19:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori