Ja çfarë deklaroi Bill Clinton më 24 Mars 1999 (VIDEO)
Ndërhyrja në Kosovë

Më 24 mars 1999, presidenti Bill Clinton iu drejtua popullit amerikan lidhur me ndërhyrjen në Kosovë.

Posted by VOA - Zëri i Amerikës on 2016-03-24
Pëlqej
Sot, 17 vjet më parë, NATO nisi fushatën e bombardimeve mbi Serbinë, gjë që solli edhe largimin përfundimtar të forcave te saj nga Kosova, raporton Portali Albeu.

Një rol të rëndësishëm në këtë fushate kishin Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe presidenti i tyre Bill Clinton.

Më 24 mars 1999, presidenti Clinton iu drejtua popullit amerikan lidhur me ndërhyrjen në Kosovë, ku i shpjegonte arsyet e kesaj fushate bombardimesh, shkruan Albeu.com.

Për më tepër ndiqni videon e mësipërme. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2016, ora 17:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori