Ja 10 trimat e Kumanovës (FOTO LAJM)

Mirsad Ndrecaj - 1979
Dje autoritetet maqedonase publikuan emrat e 10 luftëtarëve shqiptarë të vrarë gjatë përplasjes së armatosur me forcat policore dhe ushtarake maqedonase në "Lagjen e Trimave" në Kumanovë .

Identifikimi i të vrarëve është bërë në bashkëpunim mes autoriteteve të Maqedonisë dhe Kosovës, shkruan Portali Albeu.

Sipas të dhënave, 9 nga 10 personat e vrarë janë shtetas të Kosovës, ndërsa vetëm njëri prej tyre është shtetas i Maqedonisë, Nusret Kaloshi, varrimi i të cilit u bë ditën e djeshme në Shkup.

Më i riu prej tyre ishte Valon Kabashi, i datëlindjes 1985. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2015, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori