Izolohet Mokra, trashësia e dëborës arrin deri në një metër (FOTO LAJM)

Rreshjet e dëborës kanë zbardhur pothuajse të gjithë Pogradecin.

Por në fshatin Mokër, situata është më e rëndë teksa trashësia e Dëbores ka arritur deri në një meter duke izoluar plotësisht fshatin, shkruan Albeu.com.

Rrugët janë tërsishtbllokuara, ndërsa nergjia elektrike ende nuk ka pasur probleme dhe deri në këto momente nuk raportohet për ndonjë emergjencë shëndetësore.
Shtuar më 11/01/2019, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori