Italia në kërkim të 2 xhihadistëve shqiptarë nga Kosova
Një hetim i EULEX dhe prokurorisë së Romës në Itali zbulon skandalin e shitjeve të vizave hyrëse në Itali përmes selisë së saj diplomatike në Prishtinë, kundrejt një shume prej 3 500 mijë eurosh.

Sipas republica.it falë këtyre vizave të cilat mund të siguroheshin lehtësisht në Prishtinë, 3 xhihadistë shqiptarë nga Kosova kanë hyrë në Itali. Në shkrim thuhet se njëri prej tyre ka hedhur veten në erë në një atentat në Irak ndërsa nuk dihet se ku mund të jetë vendndodhja për dy shqiptarët e tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori