ITALI/ Pamje të frikshme, orteku merr çdo gjë që i del para (VIDEO)
Prej ditësh, moti në Itali ka shkaktuar situata të vështira, madje në Venecia është shpallur një situatë emergjente për shkak të përmbytjeve.

Ndërkohë, në veri territori është përfshirë nga reshje dëbore.

Sot rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oreteku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.


Shtuar më 17/11/2019, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori