Ismail Kadare fut në sherr mamatë e Viola Spiros dhe Oriola Marashit (FOTO LAJM)

Tashmë prej disa ditësh në rrjet ka shpërthyer një debat i madh për shkak të një poezie që mamaja e modeles së njohur Oriola Marashi ka publikuar në Facebook.

Sipas Xhoi Jakaj, kjo poezi mban autorësinë e saj dhe është plotësisht e pakopjuar.

Por kjo "poezi" e ka futur mamin e bukuroshes në shumë sherre virtuale pasi të gjithë ja kanë thënë hapur se në fakt poezia është e shkrimtarit Ismail kadare dhe se Xhoi thjesht ka bërë një ndryshim të disa fjalëve, duke ja zbehur krejt bukurinë e origjinales.

Ajo e ka mohuar këtë fakt , por mesa duket tanimë të gjithë i janë vënë kundër.

Një ndër këto persona është edhe mamaja e Viola Spiros, Brunilda Spiro e cila ka publikuar dy poezitë për t'i krahasuar.

"Te pershendes Xhoi dhe te pergezoj qe e do kaq shume poezine, sa pershtat kaq mire dhe vargjet e poetit dhe shkrimtarit tone me te mire, Ismail Kadare! Nje studiues i Kritikes se Re Letrare, ka shkruar dicka qe e verteton kaq bukur ti me kete poezi, gjithcka eshte thene, keshtu qe mendoj se imitimi apo pershtatja na ka mbetur, meqe kjo pjese qe fati yne!"-ka shkruar mamaja e moderatores bukuroshe. /albeu.com/


Shtuar më 04/10/2018, ora 19:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori