ISIS luftojne si ne shekullin e shtate (FOTOLAJM)

Forcat e ISIS kanë arritur të marrin qytete të tëra nën kontroll në Irak.

Ata kanë paralajmëruar se nuk i tremben Shteteve të Bashkuara dhe sulmeve ajrore të tyre.

Forcat e kësaj organizate terroriste po shfaqin rrezikshmëri të lartë për banorët civilë, minoritarë, që edhe pse të pafajshëm, pasi ndaj tyre po ushtrojnë dhunë, represion, vrasje e deri në genocid.

Per nga menyra sesi ushtaret e ISIS veprojne ngjasojne sikur te jene ne shekullin e 7-te, kur njerezit vriteshin ne turma dhe arrihej deri ne ekzekutimet me prerje te kokes. /albeu.com/

Shtuar më 19/08/2014, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori