Ishte në intubim, koronavirusi i merr jetën artistit të njohur shkodran

Artisti i njohur shkodran, Enrik Çefa ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 75-vjeçare. Çefa ishte i intubuar në një nga spitalet COVID në Tiranë , por nuk ia doli ti mbijetonte sèmundjes.

Enrik Çefa ishte mësues muzike, por njëkohësisht ishte i angazhuar në disa festivale në Shkodër për të rritur dhe fëmijë. Një nga këngët më të njohura që ai ka kompozuar eshtë edhe ‘Vajza shkodrane’.

Pritet që rasti i tij të konfirmohet ditën e nesërme në përditësimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ndërkohë sor kanë ndërruar jetë 4 pacientë dhe janë infektuar 155 persona të tjerë.
Shtuar më 20/08/2020, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori