Ishte kthyer në "tmerr" për qytetarët, arrestohet xhepisti në Elbasan
Një 39-vjeçar nga Elbasani është arrestuar nga policia pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh të ndodhura gjatë ditëve të fundit. Sipas policisë ai i ka vjedhur disa qytetarëve sendet personale si celular dhe portofol.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që dyshohen se janë kryer ky shtetas. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

“Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Përsëritësi”, për zbardhjen e rasteve të vjedhjevendodhura në qarkun e Elbasanit. Arrestohet në flagrancë një 39-vjeçar, i cili ishte kthyer në shqetësim për qytetarët. Zbardhen dhe 4 vjedhje të kryera nga ky shtetas.


Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e rasteve të ndodhura më parë, identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan organizuan dhe finalizuan operacion policor të koduar “Përsëritësi”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi: F. Z., 39 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi ditën e djeshme, në lagjen “5 Maji”, Elbasan, i ka vjedhur portofolin shtetases A. D.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është autor dhe i 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura në qytetin e Elbasanit, konkretisht:

Më datë 01.02.2021 dyshohet se i ka vjedhur një aparatin celular shtetases V. B.;

Më datë 29.01.2021 dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases L. D.;

Më datë 28.01.2021 dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases M. T.;

Më datë 18.12.2020 dyshohet se i ka vjedhur çantën shtetases B. Ll.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që dyshohen se janë kryer ky shtetas. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Shtuar më 03/02/2021, ora 09:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori