"Ishte e pavaksinuar", Ministria reagon për vdekjen e 61 vjeçares nga gripi
Ditën e sotme u raportua se një grua ndëroi jetë si pasojë e gripit.

Mësohet se gruaja ishte e prekur nga gripi por kishte dhe komplikacioneve të mëdha me zemrën dhe mushkritë.

Gruaja humbi jetën në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Lajmin e konfirmohet edhe në buletinin e Institutit të Shëndetit Publik.

Siç konfirmon ministria e Shëndetësisë, 61 vjeçarja, ka pasur sëmundje kronike të zemrës, “me fillim të menjëhershëm dhe me pneumoni. Pacientja ishte e pavaksinuar ndaj gripit”, thuhet në buletin.

“Në javën e 3-të në SUSM “Shefqet Ndroqi” ka ndodhur një vdekje e një pacienteje me moshe 61 vjeç, me sëmundje kronike të zemrës, me fillim të menjëhershëm dhe me pneumoni. Pacientja ishte e pavaksinuar ndaj gripit”, thuhet në njoftim.


Shtuar më 30/01/2020, ora 16:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori