Ishte duke xhiruar kur pësoi atak, ndahet nga jeta aktori i njohur turk

Një lajm i hidhur për kinematografinë turke. Ka ndërruar jetë papritur aktori Haldun Boysan, i njohur për tituj të shumtë serialesh.

Aktorin e kemi parë në serialin “Hercai” në rolin e Hashmetit. Ishte atëherë kur Rejan vendosi ta takonte për ta ndihmuar se si mund t’i jepte fund gjithë situatës.

Dhe ai i tha se e gjitha mund të përfundojë vetëm nëse ajo martohet me Miranin. Aktori ishte duke xhiruarserialin e ri të ATV “Maria dhe Mustafai”, kur ka pësuar një atak kardiak.

Ai humbi jetën në moshën 62-vjeçare. Serialet ku ka luajtur, të cilat janë transmetuar në Shqipëri janë edhe “Xhanan” dhe “Lugina e Ujqërve”.
Shtuar më 01/09/2020, ora 17:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori