Ishin të fortë kur tërhiqnin zvarrë Selën, shikoni si qajnë si fëmijë në gjyq nacionalistët sllavë (VIDEO)
Autoritetet e drejtësisë në Maqdoni kanë dënuar me 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin Sela, që ndodhi më 27 prill të vitit të kaluar, kur turma nacionaliste maqedonase hyri me dhunë në Kuvendin e Maqedonisë.

Kire Georgievski u dënua me 13 vjet burg, Oliver Oshavkovski me 10.5, Nikollçe Dimitrievski me 10.5, Aleksandar Janeveski-Toshta me 13 vjet, Andrej Micov me 10.5, Nikolla Vojminovski me 13.5 dhe Kosta Dellov me 10.5 vjet burg.
Shtuar më 05/07/2018, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori