Ish-Kryeministri nxjerr dokumentin, kush e hoqi yllin komunist nga flamuri (DOKUMENT)

Ish-Kryeministri, Aleksandër Meksi në një postim të bërë në Facebook, ka treguar sesi u propozua dhe u hoq ylli nga flamuri kombëtar.

“Me qene se u pèrmend ketu si u hoq ylli nga Flamuri Kombètar në fillim tè prillit 1992…po e tregoj si dèshmitar i atij akti.

Isha une qé béra propozimin me gojé nga vendi….nga krahu i majtè i sallës dikush foli qe duhet me shkrim propozimi dhe une shkruajta me nxitim…siç dhe shihet…dhe nxitova tia dorëzonja Kryetarit Z. Arbnori…por prap i njejti zë tha se duhen 25 firma u ktheva tek bankat dhe shumé nga deputetet u afruan dhe fimosèn e dorèzova dhe u miratua…..”, ka shkruar Meksi, ndërsa bashkangjitur, ka postuar edhe dy foto, ku shihen firmat.
Shtuar më 14/04/2019, ora 22:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori