Interpoli kap kriminelin e Fierit, eliminoi 1 person dhe tentoi të 2-tin brenda ditës
Skuadra e ekstradimeve në policinë e Londrës i ka dhënë fund fshehjes 24 vjeçare të një shqiptari.

Top Channel ka mësuar se disa ditë më parë është arrestuar një prej personave më të këruar nga Interpol Tirana.

Ai është Arjan Hoxhaj që kishte hyrë në mënyrë ilegale në Angli. Hoxhaj 50 vjec kërkohet nga drejtësia shqiptare për vrasjen e Ramadan Bregut në 12 Prill të vitit 1995.

Një tjetër akuzë që rëndon ndaj tij është edhe ajo e tentativës së vrasjes të Nefail Bregut në të njëjtën ditë. Fieraku Arjan Hoxhaj është i dënuar me 23 vite burg në mungesë.Shtuar më 08/10/2019, ora 14:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori