Incidenti në ''Eurovision'', Islanda ngre lart flamurin e Palestinës (VIDEO)


Flamuri i Palestinë u tregua me krenari në momentin e dhënies së pikëve nga këngëtari që përfaqësonte dje Islandën në këtë festival.

Izrael– Gjatë momentit të dhënies së pikëve në Eurosong, një person afër këngëtarit të Islandës dhe shoqëruesve të tij ka treguar flamurin e Palestinës. Por ky flamur u tregua me krenari pak më vonë edhe nga këngëtari që përfaqësonte dje Islandën në këtë festival.

Ky flamur tregohej me krenari para kamerës. Por menjëherë ka shkuar roja i sigurisë i cili i ka kërkuar që ti japë flamurin e Palestinës dhe pse fillimisht është kundërshtuar. Nga salla pati edhe brohoritje.
Shtuar më 19/05/2019, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori