3 AMIGOS/ Nje imam shqiptar, një prift dhe një rabin mahnisin amerikanët (FOTO LAJM)

Gazmend Aga, imami shqiptar në Shtetet e Bashkuara, është kthyer në temë dite përtej Atlantikut me veprimin e tij.

Ai ka ftuar në xhaminë ku predikon homologët e dy feve të tjera, një prift dhe një rabin.

Veprimi i tij po komentohet shumë në Shtetet e Bashkuara, ndërsa vetë imami shqiptar shprehet:

“Një prift, një imam dhe një rabi. Një Bibël, një Kuran dhe një Talmud. Ky është shpirti i bashkimit, shpirti i “3 Amigos”.
Shtuar më 30/04/2019, ora 22:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori